Terapie Wyszczuplające

 

imgimgimgimgimgimgimg

Masaż znajduje szerokie zastosowanie w pielęgnacji i kosmetologii. Różnorodność form tego zabiegu daje duże możliwości prowadzenia zabiegów upiększających, w tym wspomagających odchudzanie.


Jak to możliwe, że masaż odchudza?
Masaż powinniśmy traktować jako działanie wspomagające podstawowe zabiegi odchudzające, czyli dietę oraz ćwiczenia fizyczne. Działanie masażu w tym zakresie polega przede wszystkim na poprawie metabolizmu w obszarze masowanych tkanek oraz polepszeniu ukrwienia, a także na usprawnieniu krążenia limfy i rozbijaniu podskórnej tkanki tłuszczowej.

Efektem tych działań jest redukcja obrzęków, które towarzyszą cellulitowi, uelastycznienie skóry oraz eliminacja toksyn z tkanek. Kondycja skóry i tkanki podskórnej, a także mięśni, jest wspomagana i ulega znacznej poprawie. Już po kilku zabiegach można wyraźnie odczuć i zauważyć korzystne zmiany. W przypadku terapii otyłości masaż może okazać się skutecznym narzędziem w regulacji pracy układu trawiennego (np. masaż powłok brzusznych, który stymuluje perystaltykę jelit) oraz normalizacji gospodarki hormonalnej i wodno-elektrolitowej.

Jakie formy masażu są stosowane  
Zasadniczo specjaliści w zakresie odnowy biologicznej wyróżniają 3 rodzaje masażu wspomagającego kształtowanie zgrabnej sylwetki. Jest to masaż modelujący ciało, odchudzający i antycellulitowy. Masaże te mogą być wykonywane rękami terapeuty lub przy użyciu specjalistycznej aparatury.

•    Masaż modelujący ciało
Jego celem jest wspomaganie rzeźbienia sylwetki w najbardziej strategicznych dla kobiet obszarach ciała, czyli oddziaływanie na powłoki brzuszne i talię, pośladki, uda, biodra, a także ramiona. Może to być masaż manualny lub przyrządowy. Popularny w modelowaniu sylwetki jest termiczno-rozgrzewający masaż pasem nefrytowym. Masaż ten ma wiele zalet, jedną z nich jest wspomaganie redukcji tkanki tłuszczowej, działanie antycellulitowe, drenujące i modelujące. W celu modelowania sylwetki można również zastosować tzw. masaż wibracyjny, który służy przede wszystkim wzmocnieniu osłabionych mięśni i ich uwydatnieniu, co wpływa pozytywnie na ostateczny efekt kosmetyczny.

•    Masaż odchudzający / wyszczuplający 
Oddziałuje na tkankę tłuszczową. Powoduje rozbicie złogów tłuszczu, co wspomaga procesy odchudzania. Właściwie każdy rodzaj masażu będzie powodował mechaniczne działanie na komórki tłuszczowe. Odchudzająco można więc stosować zarówno masaż klasyczny, jak i różne jego odmiany.

•    Masaż antycellulitowy 
Dzięki dużej ilości silników o dużej mocy w pasie nefrytowym - wibracja rozbija tkankę tłuszczową i poprawia krążenie oraz przemianę materii w masowanych tkankach - redukują obrzęki i ułatwiają eliminację toksyn. Po zabiegu skóra jest wygładzona i bardziej napięta.

Jest to działanie wielokierunkowe, gdyż zarówno redukuje cellulit, jak i modeluje ciało i wspomaga odchudzenie.

W terapii cellulitu skuteczny jest również masaż ręczny oraz wspomagająco manualny drenaż limfatyczny.


Dzięki współpracy lekarzy i konstruktorów udało się opracować technologię produkcji najwyższej jakości pasów termo-wibracyjnych ze szlachetnego Brazylijskiego minerału Turmalinu, jak i leczniczego minerału nefrytu z pełnym wykorzystaniem tych kamieni szlachetnych jako czynnika: wytwarzającego naturalne jony ujemne bardzo korzystne dla człowieka, oraz emitującego naturalne promienie podczerwieni. Minerał ten zawiera wiele naturalnych mikroelementów przyswajalnych przez organizm.

 

Termiczny pas nefrytowo-turmalinowy z masażem:

Zielonkawy nefryt (lub brązowy turmalin) zwany również kamieniem życia, był cenionym klejnotem na dworze chińskich cesarzy. Ten piękny kamień uważano także za amulet wzmagający siły życiowe i chroniący od wszelkich chorób. 

Pas Nefrytowy(turmalinowy), który oferujemy Państwu został skonstruowany w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne w połączeniu z tradycyjną medycyną chińską. Podstawową zaletą wykonywania zabiegów na tym aparacie jest zastosowanie naturalnych, półszlachetnych kamieni nefrytowych/turmalinowych. Dzięki podgrzaniu kamieni do temperatury 40-60oC udało się znaczne zwiększyć efektywność emitowanych przez kamień naturalnych promieni podczerwonych, jonów ujemnych oraz minerałów i mikroelementów. Dla zwiększenia efektywności zabiegów przy użyciu urządzenia zastosowano w nim dwanaście silników wibracyjnych o bardzo dużej mocy. 

Zabiegi wykonywane pasem wpływają na układ kostno-mięśniowy oraz stawy, pomaga w zmniejszeniu talii, wyrzeźbienie sylwetki, ujędrnienie ciała, poprawienie metabolizmu organizmu, redukcję cellulitu, poprawia również krążenie krwi oraz ułatwia w usuwanie toksyn z organizmu

 

Opis podstawowych zabiegów wykonywanych pasem nefrytowym lub turmalinowym:


Masaż wybranego odcinka za pomocą podgrzanych kamieni i odpowiednio dobranych wibracji. 
Termo punktura polega na oddziaływaniu podgrzanych kamieni na receptory. 
Jest to metoda porównywalna z zabiegiem moksy. 
Promienie podczerwone są naturalnie emitowane przez podgrzany kamień, przyczyniają się do prawidłowego wzrostu, rozwoju i funkcjonowania organizmu człowieka.
Podczerwień ("Światło życia") jest podstawowym promieniowaniem wytwarzanym przez Słońce. 
Jonizacja polega na naturalnym wytwarzaniu jonów korzystnie wpływających na organizm człowieka.
Mineralizacja polega na uzupełnianiu niedoboru minerałów i mikroelementów w organizmie człowieka.


Termiczne pasy można stosować na:

  • kark i barki (rozluźnia, uśmierza ból i odpręża).

  • plecy (redukuje ból i odpręża).

  • klatkę piersiową (ujędrnia i wzmacnia mięśnie).

  • ręce (ujędrnia skórę i wzmacnia mięśnie).

  • brzuch (zmniejsza tkankę tłuszczową, wzmacnia mięśnie).

  • talię (wyszczupla i zmniejsza tkankę tłuszczową).

  • biodra (poprawia jędrność skóry i wyszczupla).

  • uda (ujędrnia skórę i wzmacnia mięśnie).

Zabiegi wykonywane pasem nefrytowym wpływają:


1. Układ kostno-mięśniowy oraz stawy.

2. Zmniejszenie talii.

3. Wyrzeźbienie sylwetki.

4. Ujędrnienie ciała.

5. Poprawienie metabolizmu organizmu.

6. Redukcję cellulitu.

7. Alergię, migreny oraz wszelkiego rodzaju bóle, infekcje, stany zapalne i nerwice.

8. Biegunki, bóle żołądka, w gośćcu stawowym, bezsenność.

9. Poprawienie krążenia, znosi uczucie chłodu, zwiększenie siły obronnej organizmu ma szczególnie korzystny wpływ w leczeniu chorób skóry, egzemy, łuszczycy i bielactwa.

10. Przyspieszanie procesów gojenia, zmniejszanie zakwasów.

11. Choroby układu moczowego.

12. Działanie antybakteryjne.

13. Usuwanie toksyn z organizmu